Akcja informacyjno-edukacyjna „Wirusochrona”

W związku z powrotem uczniów z wakacji oraz rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 od września br. na terenie województwa śląskiego realizowana była kolejna edycja wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” w klasach 1-3 szkół podstawowych.

Akcja ta zakończyła się 15 października br., w którym to dniu obchodzony był Światowy Dzień Mycia Rąk. Głównym celem akcji była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

W ramach w/w działań uczniów klas 1-3 odwiedziła szkolna pani pielęgniarka, która porozmawiała z dziećmi na temat:

– podstawowych zasad postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa,

– podstawowych zasad zdrowego stylu życia, tu: właściwego odżywiania, aktywności fizycznej itp.,

– innych zasad higienicznych, m.in. dostosowania ubrań do warunków pogodowych).

Uczniowie mieli możliwość obejrzeć film, zobaczyć prezentację multimedialną,  posłuchać piosenek, rozwiązać krzyżówkę, wykonać pracę plastyczną – to wszystko w obrębie wspomnianej tematyki. Podsumowaniem szkolnej akcji „Wirusoochrona” będzie spotkanie z panią pedagog, która porozmawia z uczniami o konieczności dbania o zdrowie psychiczne – głównie w okresie pandemii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content