Bożonarodzeniowa wieczornica

W środę 4 stycznia 2023 roku, po raz pierwszy po dłuższej przerwie związanej z pandemią, w naszej szkole odbyła się wieczornica dla rodziców oraz zaproszonych gości. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej, świątecznej atmosferze, a wieczór umilił występ naszych młodych artystów.

Uczniowie ze szkolnego zespołu instrumentalnego pod batutą pani Marii Szubert dali piękny koncert kolęd i pastorałek, popisując się grą na różnych instrumentach. Wspaniale zaśpiewali także uczestnicy tegorocznego szkolnego konkursu kolęd: Szymon Osinczuk z klasy III oraz Liliana Bednarek z klasy II. Serdecznie gratulujemy!!!

Po popisach muzycznych przyszedł czas, aby przenieść się w wyobraźni do Betlejem i wydarzeń tej pamiętnej nocy, kiedy Bóg narodził się w stajence. 

„ Jak to było tej nocy, jak naprawdę było,

gdy się Dziecię Najświętsze w Betlejem zrodziło?”

Na to pytanie szukały odpowiedzi współczesne dzieci pragnące odegrać przedstawienie jasełkowe. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że Jezusowy żłóbek nie był srebrny i złoty, a Józef i Maryja nie chodzili w atłasach… Nasi mali aktorzy przenieśli się w czasie wraz z ewangelistą Łukaszem i powoli odkrywali niezwykłe wydarzenia nocy Bożego Narodzenia, przekazując publiczności to, co najważniejsze:

„Oto się światu Światłość objawia.

Bóg między nami, przyszedł nas zbawić.”

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za hojne datki oraz rodzicom, którzy włączyli się w pieczenie oraz sprzedaż ciast. Cały dochód zostanie przekazany na potrzeby hospicjum w Bielsku-Białej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content