Charytatywny Konkurs Ekologiczny

Zapraszamy do udziału w charytatywnym konkursie ekologicznym „Ecokonkurs” organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi.

Cele konkursu to:
1. Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży;
2. Przekazywanie wiedzy o ekologicznych zachowaniach, ochronie przyrody, odnawialnych źródłach energii oraz zasadach zdrowego żywienia;
3. Kształtowanie wśród najmłodszych postawy życia zgodnie z zasadami ekologii oraz dbania o przyrodę;
4. Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka;
5. Wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Do 13 maja 2022r. będziemy zbierać wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, nowe i używane, ale nie noszące śladów zużycia czyli: bez dziur, bez zmechaceń, bez plam, czyste, kompletne, niezniszczone; buty połączone w pary, czyste, kompletne, niezniszczone, nieposiadające znacznych śladów zużycia; torebki kompletne, bez zewnętrznych zniszczeń i braków.

Zważone rzeczy przynosimy do szkoły i zostawiamy u Pań sprzątaczek. Wagę oddanych ubrań podajemy wychowawcy. Każdy uczestnik konkursu będzie w naszej szkole nagradzany żonkilem. Kwiatek zabieramy przy wyjściu ze szkoły ( wazon na parapecie). 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content