Gminne Obchody Święta Niepodległości

Gminne obchody Święta Niepodległości

W obchodach Święta Niepodległości w Grodźcu mieszkańcy gminy Jasienica oddali hołd poległym za wolność Polski, a także wspólnie wspominali wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania Niepodległości.

W tym roku gminne obchody Święta Niepodległości zorganizowano w Grodźcu. Po mszy świętej dziękczynnej uczestnicy na czele z orkiestrą strażacką z Mazańcowic, pocztami sztandarowymi gminnych jednostek OSP, szkół i organizacji społecznych przemaszerowali na cmentarz. Tu pod Pomnikiem Poległych w pierwszych dniach września 1939 roku oddali cześć obrońcom ojczyzny. Złożyli biało-czerwone wiązanki kwiatów m.in. wójt Janusz Pierzyna, przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica, wiceminister Stanisław Szwed, poseł Mirosław Suchoń, przedstawiciele szkół, organizacji społecznych, Klub Honorowych Dawców Krwi.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content