Każda złotówka na wagę życia – zbiórka zakrętek

Od września zapraszamy do aktywnego udziału w zbiórce zakrętek dla Marysi Heller oraz Szymona Stawiarskiego. Prosimy o ważenie zakrętek i zgłaszanie ilości kilogramów wychowawcom klas oraz pracownikom obsługi. Każdy członek szkolnego wolontariatu otrzyma punkty za udział w akcji.

Informacje o dzieciach:

Nazywam się Marysia Heller. Urodziłam się w 34 tygodniu z przepukliną oponowo-rdzeniową
i wodogłowiem. W ciągu miesiąca przeszłam trzy poważne operacje. Mimo, że jestem maleńka ciałem, moja wola walki jest ogromna! Po wyjściu ze szpitala czeka mnie długa i kosztowna rehabilitacja, dlatego już teraz zwracam się do Państwa o pomoc. 

Dzięki Państwa ogromnemu sercu i życzliwości, będę mogła:
– częściej korzystać z różnorodnych form rehabilitacji;
– pokryć koszty przyborów do cewnikowania;
– korzystać ze wsparcia specjalistów, bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach;
– wyjechać na turnus intensywnej rehabilitacji. 

Szymon Stawiarski urodził się w maju 2016 roku jako zdrowe niemowlę z 10 punktami w skali Apgar. Nic nie zapowiadało żadnych problemów. Dopiero w 3 miesiącu życia pojawiły się zaburzenia neurologiczne. Syn spędził wiele miesięcy w szpitalach specjalistycznych, a diagnoza nie padła do dziś. Chłopiec walczy z niedosłuchem, problemami metabolicznymi, wzmożonym napięciem mięśniowym, które uniemożliwia mu wykonywanie najprostszych czynności takich jak jedzenie, siedzenie, a nawet kontrola głowy.
Szymon wymaga diety uzupełnionej o dodatkowe suplementy, które mają mu zapewnić stały przyrost masy ciała i regularnych rehabilitacji dla usprawnienia jego rozwoju. 

Z uzyskanych pieniędzy rodzice będą mogli wspomóc zakup kosztownych przedmiotów ortopedycznych – obuwie, ortezy, kombinezon, aparat słuchowy, specjalistyczny wózek i fotelik.
Szymon jest uśmiechniętym dwulatkiem. Jego dzień wypełniony jest ćwiczeniami, walką
o lepsze jutro, o nabycie nowej umiejętności…  o jakikolwiek krok do przodu. Dzięki stałej, intensywnej i wieloprocesowej rehabilitacji, robi postępy. 
Wierzymy, że trud, jaki jest teraz włożony w jego rozwój psychomotoryczny w przyszłości przyniesie efekty – Szymon stanie się samodzielny.

Poprzedni

Następny

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content