„Kolędnicy misyjni 2019/2020 dzieciom w Amazonii”

„Kolędnicy misyjni 2019/2020 dzieciom
w Amazonii”

 

6 stycznia 2020 r., w Święto Trzech Króli, uczniowie naszej szkoły wcielili się w kolędników misyjnych. To już po raz trzeci wyruszyli na ulice naszych miejscowości, aby głosić Dobrą Nowinę i zbierać pieniądze dla swoich rówieśników, mieszkających na drugiej półkuli. W tym roku odwiedzili mieszkańców Landeka przy ulicy Pszczelarskiej. Nasi kolędnicy misyjni przypomnieli mieszkańcom, że są „ukochani i posłani”. Mali misjonarze prosili także o  zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych”, oraz zwrócili uwagę na potrzebę troski o lasy i przyrodę. 


Pamiątka kolędowania, którą wręczali, nawiązuje do Amazonii – płuc Ziemi, zwracając uwagę na więzi łączące człowieka z przyrodą, którą należy szanować i odpowiedzialnie z niej korzystać, a także na wzajemne zależności pomiędzy mieszkańcami różnych części świata. Wspierając nawzajem siebie i naszą planetę, wszyscy zyskujemy. Walcząc ze sobą i niszcząc przyrodę z powodu egoistycznych interesów i zachłanności, wszyscy tracimy.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary, a mieszkańcom Landeka za ciepłe przyjęcie w ten chłodny, styczniowy dzień.

Opiekunkowie: M. Białek, A. Mleczko

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content