Konkurs sportowy “Zdrowie mierzone kilometrami”

Na czym będzie polegała rywalizacja?

Będziemy rywalizować w dwóch grupach: nauczyciele i pracownicy szkoły jako jedna drużyna oraz uczniowie jako druga.

Rywalizacja będzie trwała do końca kwietnia.

Do tego czasu każdy uczestnik konkursu ma za zadanie wykazać się aktywnością ruchową w postaci: spaceru, biegania, jazdy na rowerze. Liczy się również trening na przyrządach posiadanych w domu, takich jak: bieżnia, orbitrek czy  rowerek stacjonarny. Warunkiem koniecznym zaliczenia przebytego dystansu jest przesłanie na maila: uczniowieilownica@outlook.com dowodu wykonanej aktywności w postaci:

  1. Screen’a ekranu dowolnej aplikacji zainstalowanej na telefonie i mierzącej pokonany dystans (zalecana darmowa to „adidas running by runtastic bieganie i rower”).
  2. Zdjęcie smartwatcha mierzącego przebytą odległość.
  3. Zdjęcie z wyświetlacza na przyrządach stacjonarnych.

Wszystkie wyniki będą dodawane i stanowiły jeden wspólny wynik dla całej drużyny (osobno uczniowie, osobno nauczyciele i pracownicy szkoły), który będzie w każdy wtorek wpisywany na stronie naszej szkoły.

CEL KONKURSU: Promowanie aktywności ruchowej

Regulamin konkursu

  1. Organizatorem konkursu jest nauczyciel w-f we współpracy z samorządem uczniowskim i jego opiekunem.
  2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 – 8. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać pierwszego maila na wskazany adres z dołączoną zgodą. W przypadku braku takiej zgody wyniki tej osoby nie będą brane pod uwagę.
  3. Liczą się tylko pokonane odległości liczone w kilometrach (nie liczy się liczba kroków ani czas wysiłku).
  4. Odległości pokonane na orbitreku dzielone są przez 2.
  5. Odległości pokonane na rowerze (stacjonarnym lub zwykłym) dzielone są przez 3.
  6. Do zakwalifikowania kilometrów nie liczą się te zdobyte podczas treningów specjalistycznych (np. trening piłki nożnej, trening lekkoatletyczny). Zaliczane są tylko i wyłącznie te odległości, które uzyskane zostały podczas aktywności rekreacyjnej.
  7. Wyniki rywalizacji będą udostępniane na stronie internetowej szkoły (https://zspilownica.jasienica.pl/) w  każdy wtorek.

DO ZDROWIA, GOTOWI, START!!!

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content