„Kosmiczne” pożegnanie klasy 8

"Kosmiczne" pożegnanie klasy 8

W czwartek 24 czerwca 2021r. uczniowie klasy 7 zaprosili swoje starsze koleżanki i kolegów  do kosmicznego pokoju zagadek, by w ten sposób pożegnać absolwentów szkoły podstawowej. Escape room to fascynująca przygoda wymagająca współpracy, połączenia sił, wyzwolenia sprytu, kreatywności i emocji od wszystkich uczestników.

Cała klasa 8 rozpoczęła swoją pierwszą kosmiczną misję, jednak splot różnych zdarzeń spowodował, że na ekranie panelu sterowania rakiety, którą podróżowali pojawił się komunikat: wprowadź 8 – cyfrowy kod, aby powrócić na planetę Ziemia. To zadanie właśnie było celem całej wyprawy. Uczniowie z zaangażowaniem poszukiwali zagadek ukrytych w sali. Do ich rozwiązania przydatna okazała się wiedza z matematyki, j. polskiego czy przedmiotów przyrodniczych. Podróżując po planetach układu słonecznego wykazali się współpracą,  logicznym myśleniem oraz sprytem. Po odszyfrowaniu i wpisaniu do komputera 8 cyfrowego kodu absolwenci powrócili bezpiecznie na planetę  Ziemia i  odblokowali mapę, na której było  zaznaczone miejsce ukrycia nagród – gwiezdnej statuetki z napisem: Sięgaj gwiazd! Są  bliżej niż myślisz; biretu oraz rożka obfitości pełnego niespodzianek.

Mamy nadzieję, że ta forma pożegnania pozostanie na długo w pamięci uczniów klasy 8. Życzymy im by zdobyta wiedza, wspólne doświadczenia pozytywnie wpływały na ich dalsze życie. Nigdy nie traćcie nadziei, ani wiary we własne siły. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia.

P.S. Do kosmicznego pokoju zagadek zostali także zaproszeni chętni nauczyciele ZSP w Iłownicy, którzy mieli okazję sprawdzić się  w tej formie zabawy. Nauczyciele również wykazali  się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem podczas rozwiazywania zagadek. Dzięki dobrej współpracy udało im się bezpiecznie powrócić na planetę Ziemia i zakończyć kosmiczną wyprawę.

Gratulujemy!

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content