Kształtowanie kompetencji przyrodniczo – matematycznych

Kształtowanie kompetencji przyrodniczo – matematycznych na lekcjach matematyki

 

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy oraz pomaga uczniom odkryć swoje talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. W ramach tego projektu uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali karty pracy. Ćwiczenia te wprowadzają ucznia w zagadnienia geometrii – rozwijają wyobraźnię geometryczną oraz rozwijają zainteresowanie matematyką.

 

2 października obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole zorganizowano dla uczniów klas IV-VIII różne ciekawe zadania, łamigłówki matematyczne oraz gazetkę tematyczną. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności z rachunku pamięciowego nie tylko na lekcjach matematyki, ale również w czasie zajęć świetlicowych. Zgłębili wiedzę o własnościach liczb naturalnych: wielokrotność, dzielnik, liczby pierwsze i złożone, rozkład liczby na czynniki pierwsze, cechy podzielności. Zostały zorganizowane klasowe konkursy: Mistrz Tabliczki Mnożenia w klasach VI oraz Mistrz Rachunków w klasie VII i VIII. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gazetka przygotowana przez panią Jolantę Rzepecką-Mleczko i zabawa z nią zorganizowana.

 

Zajęcia prowadzone w ramach tych projektów pozwoliły uczniom poszerzyć wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności poprzez dobrą zabawę.

 

/Organizator projektu R. Pietroszek/

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content