Laboratoria przyszłości – kwiecień

Kwiecień za nami i nasi uczniowie są bogatsi o nowe doświadczenia realizowane w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie klasy piątej rozbudowywali robota  VEX IQ. Mocowali pazurki i konstruowali ramię. Uczniowie potrafią współpracować ze sobą, dzielą się swoimi uwagami i pomysłami, słuchają swoich instrukcji, rozmawiają, dyskutują o tym oraz podejmują wspólne decyzje. Wykonane zadania, osiągnięte cele sprawiały dużą satysfakcję i dobrą zabawę.

Uczniowie klasy szóstej wykonują elementy do montażu własnej lampy i uczą się obróbki mechanicznej wykorzystując narzędzia i wiertarkę elektryczną. Uczniowie potrafią wykonać precyzyjne otwory niezbędne do montażu podstawy. Potrafią przenosić wymiary na materiał gdzie dokładność pracy jest niezwykle istotna. Wiercenie otworów w podstawie nie jest już dla ucznia żadną tajemnicą. Na lekcjach techniki w klasie szóstej montujemy wcześniej wykonane elementy „POMPOLINKA”. Stopniowo łączymy naszą marionetkę ze stelażem wykorzystując odpowiednie narzędzia.

Uczniowie klasy piątej na lekcjach techniki wykorzystują narzędzia do obróbki metali tworzyw sztucznych. Wykonali kostkę dziewiarską potrzebną do tkania. Wykonane elementy naszego projektu przynoszą dobre efekty. Uczniowie są dokładni, cierpliwi a każda nowa umiejętność technologiczna przynosi sporą satysfakcję.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content