Laboratoria przyszłości – listopad

W listopadzie uczniowie klasy VI-tej realizowali działania w poznawaniu tajników elektrotechniki. Budowali układy elektryczne, sprawdzali prawidłowość wykonanych układów według przedstawionych schematów. Uczniowie potrafią już rozpoznawać rezystory, odczytywać ich wartości, wykorzystywać zakupione mierniki uniwersalne i tablice z kodem paskowym.

Klasa VII pracowała bardzo pilnie i na lekcjach chemii wykorzystuje Empiriusza, który daje duże możliwości przeprowadzania doświadczeń w wirtualnym laboratorium. Na zajęciach uczniowie wykrywali obecność białka w różnych substancjach i produktach. Takie działania umożliwiają uczniom zdobywanie wiedzy praktycznej związanej z badaniem składu różnych substancji.

Klasa V na zajęciach z robotyki i informatyki budowała Wentylator i Ruchomą satelitę, kodowała za pomocą bloku zasilania silnika. Dzięki tym działaniom silnik miał większe możliwości w regulowaniu prędkości obrotów. Można było również zmienić ich kierunek. Zajęcia były bardzo ciekawe i rozwijały w uczniach kreatywność, zainteresowania techniczne i informatyczne.

Koordynator Laboratoriów Przyszłości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content