Laboratoria przyszłości – maj

W maju nasza szkoła z zainteresowaniem realizowała swoje działania w programie Laboratoria Przyszłości. Odbyły się zajęcia w drukowaniu 3D, podczas których uczniowie wykonali bardzo ciekawe zabawki: psa, węża itp. Drukarki 3D dają ogromne możliwości i rozwiązują wiele problemów współczesnego świata – choćby w medycynie. Wspaniale, że nasi uczniowie mogą zapoznać się z procesem druku.

Klasa piąta realizuje swoją przygodę z robotyką. Projektują i programują wykorzystując pozyskane zestawy do robotyki. Kontynuowano programowanie robotów VEX IQ drugiej generacji. Uczniowie nauczyli się instalować sterowniki oraz pisać programy, dzięki którym roboty same jeździły, obracały się i omijały przeszkody. Bardzo uległy poprawie umiejętności naszych uczniów a proces programowania robotów jest wręcz imponujący.

Uczniowie klasy szóstej kończą swoją marionetkę POMPOLINEK i chętnie demonstrują efekt końcowy. Na zajęciach dodatkowych uczniowie zajmują się projektem Lampa i teraz wykonują części podstawy. Trasują na drewnie, dokonują jego obróbki – przerzynają, wiercą, potrafią prawidłowo używać pozyskane narzędzia. Praktyczne wykonywanie czynności technologicznych jest niezwykle przydatne dla wszystkich uczniów.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content