Laboratoria przyszłości – wrzesień

Za nami pierwszy miesiąc realizacji zajęć z programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.  Staramy się wykorzystywać zakupione wyposażenie.

Klasa szósta poznaje tajniki prądu elektrycznego. Jesteśmy na początku naszej przygody z elektrotechniką. Wiemy jak powstaje prąd oraz poznaliśmy konwencjonalne i niekonwencjonalne źródła energii. Teraz zaczynamy przygodę z obwodami elektrycznymi w klasie szóstej i sprawdziliśmy galwaniczne źródła energii. Umiemy już obsługiwać miernik uniwersalny i odczytywać wielkość napięcia. Praca w grupach  z zestawami z elektrotechniki ułatwia nam przyswajać wiedzę o prądzie i pomiarach charakterystycznych wielkości. Kontynuujemy również nasz projekt edukacyjny „POMPOLINEK”. Wykorzystujemy potrzebne narzędzia i przybory służące do obróbki różnych rodzajów materiałów.

Na lekcjach chemii rozpoczynamy pracę z „EMPIRIUSZEM” . To nasze mobilne laboratorium chemiczne, które wykorzystuje technologie rozszerzonej rzeczywistości. Teraz doświadczenia chemiczne są na „wyciągnięcie ręki” tylko trzeba użyć specjalnych gogli. Wszyscy obserwujemy przebieg i wyniki reakcji chemicznych. Zobaczcie w galerii zdjęć jak klasa siódma poradziła sobie. Uczniowie chętnie używają nowych technologii i cieszymy się, że mamy do nich dostęp.

Koordynator Laboratoriów Przyszłości

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content