Laboratoria przyszłości

W ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” ZSP w Iłownicy otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego do kształcenia umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności krytycznego myślenia, umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych jak również pracy w zespole, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w nowoczesnym  świecie.

Do dnia 30 sierpnia ZSP w Iłownicy otrzymał następujące wyposażenie:

  • 1 drukarkę 3D MARKER BOT z akcesoriami,
  • EMPIRIUSZ – wirtualne laboratorium chemiczne – pakiet rozszerzony,
  • ZESTAW DLA VLOGERA V1 (statyw, aparat fotograficzny, mikrofon, gimbal, oświetlenie led, mikroport),
  • zestaw mikrofonów oraz akcesoria dodatkowe jak oświetlenie i tło.

Urządzenia powyższe niezbędne są do rejestracji naszych działań podczas lekcji. Nowoczesny sprzęt pozwoli również dzielić się naszym doświadczeniem, postępami w zdobywaniu nowych kompetencji. Otrzymane fundusze pozwoliły nam uzupełnić naszą bazę w narzędzia i przyrządy oraz zestawy edukacyjne dla wszystkich uczniów. Daje to wsparcie w realizacji podstawy programowej i zajęć dodatkowych. Zakupiono zestawy  do kodowania i programowania.

Zagadnienia z elektrotechniki przybliżą nam zestawy „Eksperymenty z Elektrycznością”. Uczniowie będą mogli się zapoznać się z elementami robotyki i mechatroniki pracując z robotami „VEX IQ”– II generacji .

Wierzymy, że popularyzacja rozwiązań i umiejętności praktycznych pozwoli połączyć zdobywaną wiedzę z praktyką i będzie wspaniałą przygodą.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content