Marzec w naszym przedszkolu

Wiosna, wiosna wkoło!

Przedszkolaki, jak nikt inny, wyczekiwały pierwszych oznak wiosny. Spacery, obserwacja przyrody, przypomnienie nazewnictwa pierwszych kwiatów oraz powracających do nas ptaków, hodowla roślin to tylko niektóre z ostatnich aktywności Maluszków i Starszaków. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten czas dzieci z Zerówki postanowiły przygotować dla młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie. Maluszki były zachwycone występami. Szczególnie mocno oklaskiwały wykonanie ,,Polki – fasolki”, które było tak dynamiczne, że niemal wszyscy widzowie poderwali się do tańca.

W marcu nie brakowało również innych atrakcji. W ZSP mieliśmy mobilne planetarium. Dzieci były zachwycone możliwością bliskiego oglądania gwiazd i poznawania konstelacji. Planety były niemalże na wyciągnięcie dłoni, a ciekawy wykład sprawiał, że każdy z uczestników chętnie chłonął nową wiedzę.

Marzec to czas zakładania w przedszkolu różnych hodowli roślin i obserwacji ich wzrostu. Jest to również miesiąc, w którym obchodzimy ,,Dzień wody”. Dzieci miały okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych doświadczeniach na temat wody i pogłębiać swoją wiedzę o jej właściwościach.

Przed nami Święta Wielkiej Nocy, więc już szykujemy się do pracy, aby dobrze się przygotować! W przedszkolu nigdy się nie nudzimy!

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content