“Międzynarodowy Dzień Kropki”

“Kropka jest symbolem tego, że każdy z nas ma talent. “

15 września w naszej szkole obchodziliśmy „International Dot Day” czyli „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Na korytarzach naszej szkoły pojawiło się wiele mniejszych i większych kropek – emotek. Dzień Kropki, który został zapoczątkowany przez książkę „The Dot” Petera H. Reynoldsa uczy nas, że powinniśmy wierzyć w siebie, swoje umiejętności – próbować, nie poddawać się i starać odkrywać nasze talenty. Główną bohaterką opowiadania jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki jednej małej kropce uwierzyła w siebie.

„Międzynarodowy Dzień Kropki” jest świętem kreatywności, okrywania talentów oraz pokonywania trudności. To święto dla każdego. Bardzo znaczące jest wewnętrzne przekonanie, że każdy człowiek jest wartościowy, wyjątkowy, że warto wierzyć w innych i dodawać im skrzydeł. Zmiana zaczyna się w nas samych. Każdy z nas powinien wierzyć w siebie i nie poddawać się na starcie.

Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uczniowie wysłuchali opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które drzemią gdzieś głęboko i czekają na nasze odkrycie. Uczniowie mieli możliwość wykonania prac plastycznych z kropką, a także mogli wykazać się swoją pomysłowością na plakacie z kreatywną kropką. Każdy mógł także przynieść swoją kropkę i zawiesić ją na drzewie, które znajdowało się na korytarzu szkolnym. Zwieńczeniem Dnia Kropki  było wykonanie pamiątkowego klasowego zdjęcia w ramce w kropki. Dziękujemy serdecznie osobom, które zaangażowały się w „Dzień Kropki” i wspólną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content