Nauczanie zdalne – wskazówki od pani pedagog

Drodzy Uczniowie!

Obecna sytuacja w naszym kraju budzi w nas wszystkich różne emocje. Nie wiemy jak długo potrwa zdalne nauczanie miejmy nadzieję, że tylko te dwa tygodnie. Ja jestem dostępna w szkole tak jak do tej pory. Jeżeli któryś z Was będzie potrzebował porozmawiać to możemy spotkać się w szkole lub online. Napisałam Wam kilka wskazówek, które może pomogą Wam poradzić sobie z tą nową sytuacją.

POBUDKA
Staraj się wstawać z rana o stałej porze.

GIMNASTYKA
Zacznij od krótkiego przeciągania, otwórz okno, wyjdź na ogród. Twój mózg otrzyma sygnał do działania.

PORANNA HIGIENA / ŚNIADANIE

Pamiętaj o porannej higienie i śniadaniu. Nie chodź w piżamie cały dzień (-;

NAUKA
Pamiętaj żeby na lekcjach uczestniczyć z włączoną kamerką. Między jedną a druga przewietrz pomieszczenie – potrzeby nam jest świeży tlen:)) Staraj się na bieżąco robić zadania, które masz zadane danego dnia -wiem to ćwiczy naszą samodyscyplinę, ale też rozwija umiejętności organizacyjne. To bardzo Ci się przyda w życiu.

PRZERWY
Rób sobie w czasie nauki krótkie przerwy. Przejdź się po mieszkaniu, wyjdź do ogrodu, na balkon, do okna. Może to być przerwa na II śniadanie z aromatyczną herbatką lub pysznym kakao. Jeśli podczas nauki coś jest dla ciebie za trudne, zakomunikuj to nauczycielowi. Nauczyciele są chętni żeby ci pomóc. Nie spędzaj przerwy na oglądaniu filmików youtube, grach komputerowych itp. I tak będziesz mieć więcej czasu na komputer w ciągu dnia niż dotychczas.

OBOWIĄZKI DOMOWE
Ustal z rodzicami w czym możesz im pomóc. Wykorzystaj czas w domu na naukę czegoś, czego do tej pory nie robiłeś np. pranie, prasowanie, robienie posiłków. Pamiętaj, że rodzicom też nie jest łatwo w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy i twoja pomoc będzie dla nich cenna.

KONTAKTY Z RÓWIEŚNIKAMI
W czasie epidemii nie wolno spotykać się ze znajomymi, wychodzić z domu w celach towarzyskich i proszę, abyś potraktował to bardzo poważnie. Jednak możesz utrzymywać kontakt ze swoimi rówieśnikami poprzez internet, telefon. Zadzwoń do koleżanki lub kolegi. Zapytaj jak sobie radzi i jak spędza czas. Może się okazać, że będziesz mógł jej/jemu pomóc w zadaniach. Niektórzy mogą czuć się bardziej samotni i będą ci wdzięczni, że się z nimi skontaktowałeś.

ODPOCZYNEK

Na to czasu nie powinno ci zabraknąć. Śpij co najmniej 8 godzin dziennie i nie chodź zbyt późno spać. Musisz mieć siłę i energię na kolejny dzień. Słuchaj muzyki, ciekawych książek przez audiobook, oglądaj ciekawe i mądre filmy. Jeśli masz takie możliwości, wychodź do ogrodu lub na spacer, z dala od większych skupisk ludzi.

KOMPUTER I INNE MULTIMEDIA
W dobie dzisiejszych czasów, zdaję sobie sprawę, że większość z Was korzysta z internetu, gra w różne gry komputerowe. Jeśli należysz do tej większości to wyznacz z rodzicami ilość czasu na gry lub bycie w sieci w ciągu dnia. Zbyt długie korzystanie z multimediów osłabi twój organizm i nie wpłynie korzystnie na twój umysł. Zaplanowany dzień szybciej minie, a ty będziesz się czuć zrealizowany. Pochwal i doceń siebie za każdą małą rzecz, którą udało ci się zrobić w ciągu dnia.

Zachęcam Cię do zrobienia Planu Dnia. Możesz sobie go powiesić widocznym miejscu. Pamiętajcie zawsze możecie dać znać, że chcecie porozmawiać wtedy umówimy spotkanie. Bardzo Was pozdrawiam i mam nadzieję, że szybko wrócimy do naszej szkolnej normalności.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content