Pasowanie uczniów klasy I i II

20 października 2021 r. od samego rana w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Iłownicy panowała podniosła atmosfera. Odświętnie ubrani uczniowie klasy I oraz II, dekoracja sali gimnastycznej – wszystko po to, aby ślubowanie naszych podopiecznych wypadło jak najbardziej wyjątkowo.

Przygotowywania do tej uroczystości wymagały sporo pracy ze strony dzieci, które uczyły się dzielnie i wytrwale tekstów wierszy i piosenek. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia tego długo oczekiwanego dnia. 

Uczniowie klasy I oraz II, w strojach galowych, zaprezentowali swoje umiejętności. Poziom ich przygotowania do uroczystości, deklamowanie wierszy oraz głośny śpiew przekonał wszystkich obecnych, że dzieci są gotowe, aby przyjąć je do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed biało – czerwoną flagą dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem oraz nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

Na zakończenie ślubowania dzieci odbiły kciuk na arkuszu, który został dołączony do kroniki szkolnej, a w prezencie otrzymały rożki obfitości wypełnione słodyczami. Uroczystość uświetniono pamiątkowymi zdjęciami. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content