Podsumowanie akcji „Spotkaj włóczykija na szlaku”

„Wystarczy wyruszyć, a przygoda sama Cię znajdzie”

W niedzielę 13 czerwca 2021r. odbyła się międzyszkolna akcja „Spotkaj włóczykija na szlaku”. W tym dniu zadaniem uczniów było wyjście na jedną z wytyczonych gór, zrobienie sobie zdjęcia ze szczytu, a także złapanie „włóczykija”, czyli osoby posiadającej charakterystyczne atrybuty: kapelusz, apaszkę oraz kij.

W role włóczykijów wcielili się nauczyciele trzech szkół: ZSP w Iłownicy, ZSP im. Jana Pawła II w Rudzicy oraz SP nr 1 w Ustroniu. Wędrowali oni szlakami prowadzącymi na szczyty Koziej Górki, Błatniej, Grabowej oraz Czantorii, gdzie czekali na swoich podopiecznych. Pomimo niepewnej pogody wiele dzieci wraz z rodzinami wyruszyło w tym dniu w góry. Zwłaszcza najmłodszym towarzyszyła wielka ekscytacja związana z szukaniem bajkowej postaci z „Muminków”.  Zabawa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców. Otrzymane informacje zwrotne przyniosły nauczycielom biorącym w akcji wiele radości i satysfakcji:

 „Dziękujemy za zorganizowanie takiego super eventu, to był super czas.”
„Pozdrawiam i dziękuję za zorganizowanie dzisiejszej akcji. Było super, czekamy na kolejną.”
„Dziękujemy za świetną akcje, która zmobilizowała nas do pierwszej rodzinnej wycieczki górskiej. I na pewno nie ostatniej, bo wiemy już, że damy radę.”

Mamy nadzieję, że jesienią odbędzie się kolejna edycja „włóczykija” i że dzięki takim akcjom zaszczepimy w dzieciach pasję chodzenia po górach oraz zachwycania się naszymi urokliwymi beskidzkimi szlakami.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content