Powiatowy konkurs – „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Etap szkolny.

Dwudziestego maja 2021 roku w naszej szkole przeprowadzono eliminacje do IV Powiatowego Konkursu – „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Celem konkursu jest poprawa świadomości dotyczącej profilaktyki zdrowotnej i promowania zdrowego stylu życia oraz popularyzacja wiedzy i umiejętności praktycznych, w zakresie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat dobrej jakości życia i właściwych postaw wobec zdrowia. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: szkolnym oraz etap powiatowy, który będzie podzielony na dwie kategorie – praca plastyczna oraz praca opisowa.

Zakres tematyczny konkursu to zdrowe odżywianie (piramida żywieniowa, znaczenie wody w diecie, witaminy i minerały oraz zasady doboru zdrowego pokarmu), choroby cywilizacyjne (przyczyny oraz rodzaje chorób cywilizacyjnych, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym), uzależnienia (co to jest uzależnienie, rodzaje uzależnień, symptomy uzależnienia, jak pomóc osobie uzależnionej, nowe rodzaje uzależnień – uzależnienie od Internetu, telefonu komórkowego, gry komputerowej, sportu) oraz promowanie aktywności fizycznej (ogólna wiedza teoretyczna i zdobyta podczas edukacji szkolnej).

W naszej szkole do konkursu przystąpiło:

39 uczniów z klas 5 – 6

21 uczniów klas 7

Do etapu powiatowego przeszły następujące osoby:

Grupa młodsza / klasy 5 – 6 /:

1/ Wiktoria Farana

2/ Natalia Malinowska

3/ Anastazja Sojka

Grupa starsza / klasy 7 – 8 /:

1/ Julia Holisz

2/ Alicja Kropka

3/ Nikodem Hanzel

Wszystkim zwycięzcom etapu szkolnego serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w potyczkach powiatowych!!!!!!!

Film edukacyjny do obejrzenia przez wszystkich, którym zdrowie leży na sercu – Profilaktyka i jej moc:

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content