Poznajemy stolicę Podbeskidzia – gra miejska uczniów klasy VII b

W piątek 27 maja uczniowie klasy 7 b wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę edukacyjną, której celem było poznanie historii oraz zabytków i atrakcji Bielska – Białej. O godzinie 8.30 wszyscy uczestnicy wsiedli do niewielkiego busa, by znaleźć się w punkcie rozpoczęcia gry miejskiej.

Po dotarciu na miejsce, uczniowie zostali podzieleni na 5 osobowe zespoły, którym przewodniczyli opiekunowie – Tomasz Zużałek, Anna Mleczko oraz Małgorzata Skoczylas. Każdy uczestnik został zaopatrzony  w mapę miasta oraz niewielką książeczkę z zagadkami, które w trakcie zwiedzania należało rozwiązać.

Nasza przygoda rozpoczęła się w niewielkim parku przy ulicy Chopina, niedaleko Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Grupy ruszały z piętnastominutową przerwą, by w trakcie spaceru po mieście się nie grupować przy wyznaczonych miejscach. Uczniowie rozwiązując łamigłówki i korzystając z mapy sami wyznaczali trasę dotarcia do wyznaczonego celu. Gra wymagała od dzieci dobrej orientacji w terenie, współpracy w grupie, spostrzegawczości. Była okazją do integracji oraz dobrej zabawy.

Siódmoklasiści kolejno odwiedzili: Książnicę Beskidzką, miejsce dawnej bielskiej synagogi, Teatr Lalek, plac Chrobrego, Zamek Sułkowskich, Wzgórze oraz Rynek. Tutaj zatrzymaliśmy się na krótką przerwę. Można było coś zjeść, odwiedzić Bar Pierożek, ochłodzić się lodami z Delicji. Około jedenastej ruszyliśmy na dalszą eskapadę. Zwiedziliśmy Katedrę św. Mikołaja, Muzeum Techniki, obejrzeliśmy przepiękny mural obok muzeum, Teatr Polski, Pocztę Polską, Ratusz. Oczywiście nie można tutaj nie wspomnieć o dodatkowej atrakcji wycieczki – poszukiwania po mieście bajkowych postaci. Bielsko-Biała jest kolebką polskiej animacji. Tu narodzili się najsłynniejsi bajkowi bohaterowie: Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wielu innych. W Bielsku-Białej powstały bajkowe rzeźby oraz ulice i place, których patronami są postacie bielskich kreskówek. My mieliśmy okazję zobaczyć te niespotykane gdzie indziej rzeźby.

Około godziny 13.00 zabawa w tropienie zabytków się skończyła. Nasze trudy zostały uwieńczone wizytą w pizzerii Margerita. Po smacznym posiłku udaliśmy się na parking i naszym środkiem lokomocji wróciliśmy do Iłownicy.

Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni formą zwiedzania miasta. Ten niekonwencjonalny sposób w kształcie gry, wszystkim niezmiernie przypadł do gustu. Dodatkową atrakcją były drobne upominki, które przekazało organizatorom Biuro Promocji Miasta w Bielsku – Białej: długopisy, mapy, pocztówki, magnesy, odblaski. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie znów pojedziemy na tak atrakcyjną wycieczkę. Jest co zwiedzać – może Cieszyn ????:)

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content