Projekcja filmu „Rotmistrz Pilecki”

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu „Rotmistrz Pilecki”, która odbędzie się w środę 16 listopada 2022r. o godz. 17.00 w sali nr 13.

W roku szkolnym 2021/22 grupa projektowa z klasy 8 uczniów przygotowała pod kierunkiem pana Michała Sobika film poświęcony postaci rotmistrza Witolda Pileckiego.

W czasie pracy nad filmem uczniowie nabywali umiejętności związane z przygotowaniem bibliografii, pozyskiwaniem niezbędnych informacji, ich selekcją, tworzeniem scenariusza filmowego, operowaniem sprzętem filmowym oraz montażem. Ponadto poszerzyli swoją wiedzę na temat Polski podziemnej a także antykomunistycznego ruchu oporu po II wojnie światowej. 

Efektem pracy uczniów był film opowiadający o sylwetce rotmistrza Pileckiego oraz wyznawanych przez niego wartościach, których realizacja zapewniła mu poczesne miejsce w panteonie polskich bohaterów XX wiek. Rada Rodziców zaprasza z  tej okazji na drobny poczęstunek. Niech to wydarzenie wpisze się w tegoroczne  obchody Święta Niepodległości.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content