Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

No i skończyło się… Czas beztroski, ciepłych, długich wieczorów… Niespiesznego wylegiwania się bez konieczności rannego budzenia mamy. To koniec wakacji, ale nie koniec odkrywania i nowych możliwości. Po przerwie wakacyjnej (nam wszystkim należnej i zasłużonej) zabieramy się do dalszej ekspedycji po zakamarkach wiedzy i szkolnych problemów. Mamy nadzieję, że pełni wiary i zapału, szczęśliwie przejdziemy przez ten nowy rok szkolny i doczekamy (za bagatela 290 dni) nowej przerwy od nauki. A tymczasem garść wspomnień z tegorocznego uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

W tym roku program zaprezentowali uczniowie naszej obecnej klasy VIII a i b. W innowacyjny sposób chcieli przedstawić wartości i garść cech, które pozwolą nam przetrwać trudy szkolnych zmagań z nowymi dziedzinami, przedmiotami i nowymi nauczycielami. Zasady uniwersalne, ale jak najbardziej pomocne w budowaniu naszej szkolnej wspólnoty. Hasło „ ZSP Iłownica” finalnie rozwinięte na plakacie, przypomina nam, że jest to nasz wspólny dom, o który należy dbać ponieważ jesteśmy jego integralną częścią. Witamy klasy pierwsze. Wspominaliśmy klasę 8 (która nas już pożegnała), ale też i w tym uroczystym dniu pożegnanie dotyczyło naszej kochanej Pani Beatki Małysiak. Po ponad 30 latach pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę.  Oklaskom nie było końca, wszak to najbardziej wspierająca wszystkich nauczycielka, świetny wychowawca oraz niesamowity pedagog, który zostawił w naszych szkolnych murach kawał serca i nerwów 😉 Pani Beatka pozostanie w naszej pamięci jako uśmiech, ciepłe słowo i dobry żarcik rzucony ku pokrzepieniu.

Nasza Pani Dyrektor przedstawiła nowych pedagogów, podziękowała za organizację rozpoczęcia i życzyła Nam wytrwałości, powiedzenia i świetnych wyników na ten rok szkolny.  Nieco ociężałym krokiem, ale w dobrych humorach udaliśmy się do klas, po plan lekcji i podręczniki. Zostaje nam tylko zapakowanie plecaków, napełnienie bidonów oraz wyprasowanie mundurka i ruszamy…. w dalszą szkolną przygodę. Po uśmiech, po wiedzę, po doświadczenia.

Do zobaczenia na szkolnych korytarzach.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content