Spotkanie z podróżnikiem

W jeden ze styczniowych poranków, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wziąć udział w niezwykłym spotkaniu – z podróżnikiem, panem Piotrem Kilianem. Z zapartych tchem słuchali opowieści pana Piotra, zwanego „Piratem Dyplomatą”.

Nasz ciekawy gość pochodzi z Istebnej, jest góralem, który przypadkiem został piratem z Karaibów. Przepłynął jachtem Ocean Atlantycki z Afryki na Grenadę. Przeszedł w warunkach zimowych trzy najdłuższe szlaki górskie w Polsce, dokonał pierwszego i jedynego zimowego przejścia tam i z powrotem (900 km) Niebieskiego Szlaku Granicznego, uznawanego za “Najdzikszy Szlak w Polsce”. Pokonał również Izraelski Szlak Narodowy (1045 km – w tym pustynię Negev), Tour du Mont Blanc oraz dwukrotnie zimą Arctic Circle Trail na Grenlandii pod patronatem National Geographic Traveler. Przez ostatnie 5 lat odwiedził około 40 państw. Dzięki ciekawym opowieściom, pięknym fotografiom oraz prezentowanych eksponatom, spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie uczestników.

Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za poszerzanie horyzontów naszych uczniów oraz rozbudzanie chęci poznawania świata!

Nauczyciele ZSP Iłownica

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content