„Sprzątamy dla Polski”

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy VIII z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi wzięli udział w III edycji akcji „Sprzątamy Dla Polski”. Głównym celem akcji było wysprzątanie terenów zielonych oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Uczniowie zadbali o czystość w  lesie znajdującym się w pobliżu ZSP   w Iłownicy. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Niestety zebraliśmy aż 7 worków śmieci… Czynny udział w tym przedsięwzięciu pozwolił uczniom zrozumieć, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia oraz że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content