Jesteśmy do siebie podobni, ale też różnimy się. Każdy z nas ma swoje indywidualne cechy wyglądu i charakteru. Dzięki temu świat jest piękniejszy i bardziej kolorowy. Uczymy się wspólnie żyć ubogacając się tym, co mamy najlepsze.

21 marca 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole ,,Światowy Dzień Zespołu Downa”. Zastanawialiśmy się, jak możemy wzajemnie sobie pomagać, włączając osoby z niepełnosprawnością w różne aktywności, działania. Rozmawialiśmy również na temat, co pomaga, a co utrudnia ludziom z niepełnosprawnością funkcjonować w naszym otoczeniu i jak można takie bariery likwidować.

Na zakończenie dzieci zaprojektowały własne ,,skarpetki nie do pary”, które są symbolem ,,Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa”. Wykonane prace ozdabiają nasze szkole korytarze i przypominają, że każdy z nas powinien być otwarty na drugiego człowieka.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content