Światowy Dzień Ziemi

Obchody Światowego Dnia Ziemi to cykl akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Świadomość kruchości ekosystemu w jakim żyjemy, konieczności dbania o naszą planetę powinna być wyrażana nie tylko hasłami, ale też konkretnymi działaniami. Staje się dziś obowiązkiem każdego z nas. Zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi stają się faktem, a my jako ludzie ich naocznymi świadkami.

Dlatego tak istotna jest edukacja w obszarze tematów ekologicznych. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”, ze względu na sytuację epidemiczną wiele konferencji i wykładów przeniosło się do Internetu. Zachęcamy uczniów klas VII-VIII do zapoznania się z webinarium  organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content