Święto Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej

W dniu 16 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników szkoły.

W tym dniu również dzieci z klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Po przywitaniu wszystkich obecnych przez przewodniczącego szkoły – ucznia klasy VIII Krzysztofa Janoty, słowa prowadzących apel zostały skierowane do uczniów klasy I:

Serdecznie witam was drodzy, mali przyjaciele!

Już za chwilę zostaniecie przyjęci do braci uczniowskiej naszej szkoły. Pamiętajcie, że być uczniem to wypełniać uczniowskie obowiązki, uczyć się pilnie, szanować innych, pomagać słabszym. Przed wami trudne chwile, ale i wiele radości . Pamiętajcie – my starsi uczniowie, wasze koleżanki i koledzy, będziemy wam służyć pomocą, gdy szkolne życie okaże się trudne.

Życzymy wam samych sukcesów w nauce oraz wzorowego zachowania. Życzymy wam również, abyście pokochali pierwszacy szkołę i wielką w niej odegrali rolę.

-

Po krótkich wierszykach uczniów klasy I, którzy przedstawili siebie i piosence nastąpił najważniejszy dla nich moment – ślubowania i pasowania na uczniów.

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole kochać Ojczyznę,
jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starał się być dobrym kolegą,
swym zachowaniem i nauką chcę sprawiać
radość rodzicom i nauczycielom”.

-

Uczniowie klasy I przypieczętowali swoim palcem wejście w społeczność uczniowską naszej szkoły.

Po uroczystości pasowania nastąpiła druga część apelu – program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy V i VIII, który był dedykowany pani dyrektor, naszym drogim nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom. 

Program artystyczny był przeplatany licznymi piosenkami i wierszykami. Zaprosiliśmy także wszystkich obecnych do obejrzenia scenki pt. „Jeden dzień z życia ucznia”. Mogliśmy przyjrzeć się życiu uczniów, bez których nie byłoby nauczycieli, wszystkich pracowników i naszej szkoły. Uczniowie z klasy VIII w bardzo humorystyczny sposób, tylko z wykorzystaniem muzyki, przedstawili nam „ciężkie życie ucznia”. Wszystkim obecnym występ bardzo się podobał, aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły z pomocą wiersza i piosenki pt. Wyśpiewać Wam chcemy dziś życzenia:

„Nauczycielkom, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły  

Dziękuje szczerze dziś dzieciarnia!  

Za Waszą cierpliwość nieprzebraną,  

Za poprawianie naszych błędów,  

Za to, że dzwonek jest co rano,  

Że z nas też ludzie kiedyś będą.

Obok tych szczerych podziękowań  

Składamy również dziś życzenia,

Niech Wam nie zabraknie zdrowia,

Niech szkoła w dom się wspólny zmienia.”

-

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content