Święto Niepodległości w ZSP Iłownica

Świętowanie tak ważnego wydarzenia, jakim było uzyskanie Niepodległości Polski, rozpoczęliśmy  od odwiedzenia grobów Nieznanego Żołnierza w naszych rodzinnych okolicach. 

Uczniowie klasy VIII i klasy VII b wraz z opiekunem oraz uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą zorganizowali wyjście na groby nieznanych żołnierzy, które znajdują się na terenie naszej miejscowości. Pamiętając o bohaterstwie zamordowanych żołnierzy, młodzież zapaliła na grobach znicze, by w ten sposób oddać hołd poległym. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję. Mamy nadzieję, że będzie ona kontynuowana co roku.

10 listopada w przeddzień święta Odzyskania Niepodległości o godzinie 11.11 uczniowie klas IV – VIII  odśpiewali hymn w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wydarzeniu temu towarzyszyło piękne wprowadzenie słowem poezji niepodległościowej i odśpiewanie pieśni patriotycznych.

Cała społeczność szkolna przyłączyła się do odświętnego uhonorowania tego wydarzenia. Uczniowie ubrani na galowo, w tym dniu przygotowali kotyliony. Z nauczycielami w ramach lekcji zapoznali się z tematyką historyczną a najmłodsi z symbolami narodowymi takimi jak: flaga, godło i hymn państwowy.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content