Wizyta w Alpaquero w Międzyrzeczu

Wizyta w Alpaquero w Międzyrzeczu

Dnia 23 września 2019r. klasa 5a wraz z wychowawcą udała się do hodowli alpak w Międzyrzeczu Górnym. Alpaquero, bo tak nazywa się ta hodowla, zajmuje się również alpakoterapią. Poznaliśmy 7 alpak – Mańka, Alice, Maję, Korę, Tango, Ginger, i Ramzes.

Właściciel hodowli opowiedział nam o zwyczajach alpak, ich pochodzeniu, ulubionych przysmakach i wykorzystaniu ich w pracy z chorymi dziećmi. Na początku spotkania z tymi sympatycznymi zwierzętami mieliśmy możliwość karmienia ich marchewką –ulubionym przysmakiem alpak. Sprawiło nam to wiele radości. Następnie wykonywaliśmy „antystresową chmurkę” z wełny alpak, z której właściciele robią także skarpetki, czapki i opaski. Wełna alpak nie uczula i jest o wiele cieplejsza od owczej wełny. Potem otrzymaliśmy gipsową figurę alpaki, którą malowaliśmy farbami. W trakcie naszych warsztatów alpaki cały czas chodziły między nami.

Po pracach plastycznych nastąpił długo oczekiwany moment, każdy z nas szedł z alpaką Mańkiem na krótki spacer, wokół wybiegu. Na koniec spaceru mogliśmy go przytulić, a pani zrobiła nam piękne zdjęcie. Po zakupieniu pamiątek zadowoleni i pełni pozytywnej energii wróciliśmy do Iłownicy. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana. Wszyscy zakochaliśmy się w tych zwierzętach.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content