Wycieczka do Warszawy – klasa VIII

W dniach od 07 do 08 kwietnia 2022 r. klasa VIII uczestniczyła w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie tego pięknego miasta pozwoliło nam lepiej zrozumieć historię Polski, a przede wszystkim przyczyniło się do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskich. Celem wycieczki było także rozbudzenie ciekawości naszych wychowa­nków, poznanie najważniejszych warszawskich zabytków oraz tajników nauk ścisłych w Centrum Nauki Kopernik.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Powązek Wojskowych, a następnie udaliśmy się do Muzeum Więzienia Pawiak. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Pałacu Prezydenta,  Zamku Królewskim oraz spacer po Starym Mieście.  Po wyczerpującym pierwszym dniu udaliśmy się do hotelu na nocleg.

Drugiego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, skąd metrem przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik.  Ostatnim punktem naszej wycieczki był spacer po Łazienkach Królewskich. Wycieczka bardzo podobała się uczniom i mimo zmęczenia wszyscy wracali do domu zadowoleni. 

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content