Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach – klasy I-III

Wesoła zabawa, piękna pogoda, spora dawka niezwykle interesujących wiadomości – tak w skrócie można opisać wycieczkę uczniów klas młodszych do kopalni w Tarnowskich Górach, z której wszyscy uczestnicy byli niezwykle zadowoleni.  

Przemili przewodnicy zabrali nas w bardzo ciekawą podróż po ciemnych korytarzach zabytkowej kopalni. Uczniowie z zapartym tchem słuchali historii powstania i rozwoju kopalni srebra. Dowiedzieli się również jak ciężka była i jest praca górników. W dawnych czasach przeciskali się oni przez wąskie korytarze i pracowali od samego świtu do nocy. W pracach na powierzchni pomagały dzieci, które choć to wydaje się niewiarygodne, mogły pracować nawet do 10 godzin dzienne.

Niezwykle emocjonująca była również podróż łódkami po sztolni. Musieliśmy dodawać sobie odwagi śpiewając śląskie piosenki. Okazało się, że pani przewodnik znała i również chętnie śpiewała z nami piosenkę ,,Pognała wołki na bukowinę”. Kiedy zwiedzanie kopalni dobiegło końca, nie mogliśmy uwierzyć, że czas tak szybko przeminął.

Dzień wycieczki będziemy z pewnością jeszcze długo wspominać. Dopisała nam świetna pogoda i wspaniałe humory! Już teraz planujemy kolejne wyjazdy. Wokół nas jest tyle ciekawych miejsc, które warto odwiedzić!

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content