Wycieczka klas I-IV

Dnia 7 listopada uczniowie z klas I-IV udali się na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci wzięły udział w 3-godzinnej eskapadzie pod ziemią.

Magiczny spacer labiryntem solnych korytarzy pozwolił odkryć tradycję i historię wielickiej Kopalni, którą ilustrują wykute w soli piękne komory, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Dzieci podróżowały po krainie „Solilandii” i odkrywały baśniowe tajemnice wielickich podziemi. Podczas podróży po solnych podziemiach odkrywcy spotkali tajemniczego Skarbnika, rozwiązali rozmaite zagadki, quiz oraz pobawili się w towarzystwie skrzata – Soliludka.

Na zakończenie mali odkrywcy otrzymali Dyplomy Znawcy i Przyjaciela Solilandii oraz zjedli obiad w podziemnej restauracji. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń późnym popołudniem wrócili do domu.

Organizator wycieczki: A.Mleczko

Następny

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content