Wycieczka klas VII i VIII na Uniwersytet Śląski

Wycieczka klas VII i VIII na Uniwersytet Śląski

16 września bieżącego roku uczniowie klas siódmych i ósmych udali się do Katowic na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, by uczestniczyć w bardzo ciekawych i nowatorskich wykładach z cyklu: „Osobliwości Świata Fizyki”. Tematy, które w tegorocznej edycji były omawiane, to: „Pod napięciem” oraz „Ogień – wróg czy przyjaciel?”. Na wykładzie dotyczącym napięć uczniowie dowiedzieli się, że na co dzień otoczeni jesteśmy ładunkami i polami elektrycznymi. Podczas spektakularnych doświadczeń zobaczyli wiele zaskakujących zjawisk i poznali podstawowe prawa rządzące ładunkami elektrycznymi. Wykład, poświęcony tematyce ognia, uzmysłowił uczniom na czym polega spalanie, co tak właściwie się pali, skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni. Uczniowie dowiedzieli się także: jak rozpalać ogień, czym go gasić, jak z niego korzystać, jak z nim walczyć i jak się go strzec.

Zajęcia przeprowadzone na uniwersytecie były prowadzone w bardzo ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób, a wykładowcy wykazali się poczuciem humoru i znajomością natury nastolatka. Osoby chętne mogły brać czynny udział w doświadczeniach i pokazach .Śmiałków nie brakowało.

Organizator: D. Seklecka

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content