XXIX Regionalny Przegląd Pieśni „Śląskie Śpiewanie”

Grupa 13 dzieci ze Szkolnego Zespołu Regionalnego Szwarne Dziecka wzięła udział w XXIX Regionalnym Przeglądzie Pieśni „Śląskie Śpiewanie” im. prof. Adolfa Dygacza. To konkurs corocznie organizowany przez Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

W I etapie trzeba było nagrać 2 utwory i przesłać do organizatorów. Po zakwalifikowaniu się do etapu finałowego zaczęły się intensywne próby. 24 września 2023 r. wcześnie rano w niedzielę, dzięki uprzejmości dyrektor  GOK w Jasienicy jednym autobusem, razem z zespołem Jasieniczanka pojechaliśmy na finał 29 Śląskiego Śpiewania. Atmosfera była niesamowita, mnóstwo artystów w przeróżnych strojach (cały Śląsk), wielka scena na dziedzińcu, piękna zielona sala jako nasza garderoba a wszędzie życzliwi ludzie. Przesłuchania zespołów trwały od 9.30 do 14.30. Trochę musieliśmy poczekać na nasz występ ale cały czas mieliśmy co robić. Rozśpiewanie, próby, oglądanie występów innych zespołów, spacer po pałacu i wokół niego, podziwianie widoków z wieży, na którą trzeba było wejść po stromych, krętych schodach i gra w bilard (ale była zabawa) i tak stres minął – spokojnie doczekaliśmy do naszego popisu. Dziarskim krokiem weszliśmy na scenę i zaśpiewaliśmy piosenki pt. „Pognała wołki” i „Już zachodzi czerwone słoneczko”.

W finale wystąpiło 61 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych i wykonawczych: zespoły pieśni i tańca; zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry; soliści i duety – zaprezentowało folklor muzyczny naszego regionu. Prezentacje sceniczne objęły również wykonania pieśni Powstań Śląskich z lat 1919-1921 jako utworu obowiązkowego.

I w końcu ogłoszenie wyników i nasza ogromna radość. Kategoria wiekowa:

SP klasy IV-VIII

Zwycięstwo: ZESPÓŁ BOMBELKI  Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu

Wyróżnienia:

  1. SZKOLNY ZESPÓŁ REGIONALNY SZWARNE DZIECKA

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy (nagroda specjalna – 2 dniowe warsztaty w Koszęcinie)

  1. ZESPÓŁ FRELKI Szkoła Podstawowa nr 18 im. Książąt Raciborskich w Raciborzu

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content