Zajęcia logopedyczne w naszej placówce

Szanowni Rodzice, Drodzy Goście odwiedzający naszą stronę internetową

W naszym przedszkolu i w szkole realizuje się wiele zajęć dodatkowych wspierających wszechstronny rozwój dziecka. Są to zajęcia realizowane zarówno w ramach rewalidacji, wczesnego wspomagania rozwój dziecka, czy pomocy psychologiczno–pedagogicznej udzielanej uczniom i wychowankom w czasie pobytu w placówce. Do jednej z takich form pomocy należą zajęcia logopedyczne. Ich celem jest m. in.: wyrównywanie opóźnień rozwoju mowy, korygowanie wad wymowy, wywoływanie i utrwalanie prawidłowych wzorców wymowy. Kierując się doświadczeniem ale przede wszystkim indywidualnymi potrzebami każdego dziecka, wprowadzam do terapii ćwiczenia wspierające rozwój mowy. Są to często stosowane zabawy ruchowe, niwelujące uczucie znużenia podczas rutynowo powtarzanego materiału językowego, ćwiczenia spostrzegawczości wzrokowej, słuchu fonemowego, koordynacji wzrokowo – ruchowej, czy orientacji przestrzennej.

Poniżej prezentuję kilka migawek z prowadzonych zajęć logopedycznych.

Pozdrawiam

neurologopeda Anna Wilczyńska

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content