„Zaułkami Bielska-Białej”

Gra miejska z udziałem uczniów klasy V

W piękny, słoneczny poranek uczniowie klasy V wyruszyli spod szkoły autobusem PKS do stolicy Podbeskidzia Bielska-Białej, by wziąć udział w grze miejskiej. Organizatorami całej imprezy byli nauczyciele naszej szkoły, którzy przygotowali uczestnikom trasę z zagadkami do rozwiązania.

Podzieleni na grupy piątoklasiści, przemierzali fragmenty miasta według ustalonego planu. Nie była to jednak bierna wycieczka, ale aktywne nabywanie doświadczeń – wykonywanie zadań, poszukiwanie i rozwiązywanie selektywnie dobranych łamigłówek. Każda z drużyn wyposażona była w specjalnie przygotowane mapy oraz ulotki z poleceniami do wykonania. Zwieńczeniem zmagań grup było odnalezienie wskazanych miejsc w terenie oraz rozwiązanie różnorodnych zagadnień. Gra okazała się też dobrą okazją do integracji oraz sprawdzała umiejętność współpracy w grupie. Cała zabawa rozpoczęła się w parku im. Juliusza Słowackiego, gdzie uczniowie mogli podziwiać nowoczesne fontanny i pomniki przyrody. Następnie odwiedzili Książnicę Beskidzką, Teatr Lalek „Banialuka” i Muzeum Sztuki Współczesnej. Dowiedzieli się, gdzie w dawnych czasach stała synagoga żydowska. Eleganckie kamienice, klimatyczne uliczki i urokliwe zaułki czekały na uczestników gry na Starym Rynku, który dawniej był placem targowym. Mogli także zachwycać się minimakietą rynku, pomnikiem Neptuna oraz wysoką na 61 metrów wieżą Katedry św. Mikołaja. Zastanawiali się, ile schodów ma ulica Schodowa. Na trasie nie mogło zabraknąć niewątpliwie jednego z najładniejszych budynków w mieście – Ratusza w stylu wiedeńskim.

Udział w przedsięwzięciu był wspaniałą okazją, aby zdobyć nowe wiadomości, połączyć umiejętności praktyczne z wiedzą teoretyczną. Uczestnikom w ciągu kilku godzin towarzyszyły niezwykle silne emocje, które mogli zaobserwować na ich twarzach mieszkańcy miasta spacerujący po Bielsku-Białej. Wszędzie można było zauważyć podekscytowanych uczniów i nie mniej zaangażowanych nauczycieli, którzy także fantastycznie się bawili.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content