Koło Małego Wolontariusza

Koło Małego Wolontariusza ma za zadanie uczyć dzieci wrażliwości społecznej i odpowiedzialności za otaczający świat. Cały rok będziemy prowadzić różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących.

Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną w biegu dzisiejszego świata. Dlatego pragniemy wpoić dzieciom myśl, iż satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest największym podziękowaniem i nagrodą za wykonaną pracę. Mamy też nadzieję zmotywować rodziców do współpracy z nami i wspólnych przygotowań prezentów, lub zbiórek darów wraz z dziećmi.

Chciałabym, aby udział przedszkolaków w Małym Wolontariacie zaowocował w przyszłości ich aktywnością w kierunku niesienia pomocy innym. By stał się początkiem ich przygody z wolontariatem. By Mali Wolontariusze, idąc do szkół, promowali ideę wolontariatu wśród swoich rówieśników, a chęć niesienia pomocy innym przyświecała im w całym dorosłym życiu.

Aktualności

Ogłoszenie - Szkolne Koło Wolontariatu

Ogłoszenie 1 Fundacja na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych "POMÓŻ I TY" Szkolny klub wolontariatu…

Skip to content