Ogłoszenie – Szkolne Koło Wolontariatu

Ogłoszenie 1

Fundacja na rzecz osób niewidomych
i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”

Szkolny klub wolontariatu przyłączył się do współpracy z fundacją na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych „POMÓŻ I TY”. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc
10-letniemu Kacprowi Pawłowskiemu, u którego zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowego. Pomimo swojej niepełnosprawności uśmiech towarzyszy mu każdego dnia. Aby Kacper mógł prawidłowo rozwijać się potrzebny jest sprzęt, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia. Wspólnie pomóżmy Kacprowi w zakupie specjalistycznego oprogramowania i komputera, których koszt wynosi około 10 tys. zł.

Od naszej ofiarności i wrażliwości zależy czy uda się pomóc Kacprowi.

Cena cegiełki wynosi minimum 2 zł.

Cegiełki są sprzedawane na terenie szkoły przez wolontariuszy uczniów klasy 8 i 7.

 

Ogłoszenie 2

Jak co roku, organizujemy w naszej szkole zbiórkę dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Po rozmowie z panią ordynator okazało się, że w tym roku potrzebne są jak zwykle pościel, kołdry, koce. Chętnie przyjmą też piżamy. W szpitalu mieści się również oddział psychiatryczny dla dzieci. Prowadzone tam są zajęcia terapeutyczne, na które brakuje materiałów plastycznych (plastelina, bloki, farby, kredki…). Dzieci malują tam również drewniane zabawki. Cieszą się one dużym powodzeniem dlatego bardzo ich brakuje. Można zamówić takie np. przez internet. Jeśli ktoś z Państwa posiada te rzeczy nie zniszczone i może je podarować, to będziemy wdzięczni. Wszystko można przynosić do dnia 6 października 2021 r. do wychowawcy lub opiekunów szkolnego wolontariatu.

Poprzedni

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content