Święto Komisji Edukacji Narodowej

Nasze świętowanie

„Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”– pod tym hasłem w Zespole Szkolno–Przedszkolnym uświetniono obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy 5 i 6 zaprosili wszystkich przybyłych gości, nauczycieli oraz pracowników szkoły na muzyczny Koncert Życzeń, ponieważ święto to jest odpowiednim czasem na podziękowania, przeprosiny i życzenia dla wszystkich pracowników szkoły. Podczas uroczystej akademii podziwiać można było również występy Zespołu Muzycznego oraz Zespołu Regionalnego Szwarne Dziecka przygotowanego przez panią Marię Szubert. Atmosfera była bardzo uroczysta, ale również zawierała elementy humorystyczne. Dzięki temu odczuć można było wyjątkowość tego dnia, ale także radość życia społeczności szkolnej.

W czasie uroczystości przypominano również genezę tego święta. Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, czyli pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty. Utworzona ona została w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Niestety utrata przez Polskę niepodległości położyła kres Komisji Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowionym 27 kwietnia 1972 r. i obchodzonym jako Dzień Nauczyciela, a od 1982r. pod zmienioną nazwą jako Dzień Edukacji Narodowej.

Jeszcze raz życzymy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości oraz samych pogodnych dni i nieustającej pogody ducha.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content