Wizyta Mikołaja w naszej szkole

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień – 6 grudnia. Już od rana wszystkie dzieci w naszej szkole z wielką niecierpliwością wypatrywały Mikołaja i nasłuchiwały charakterystycznego odgłosu dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i przybył do Iłownicy wraz ze swoimi pomocnikami.  Dostojny gość chętnie rozmawiał z uczniami, a wręczając im prezenty nie szczędził ciepłych słów. Życzył dzieciom wiele szczęścia, radości i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie uczniowie robili sobie z Mikołajem wspólne pamiątkowe zdjęcia klasowe.

W tym dniu w naszej szkole odbyły się również „Mikołajki na sportowo”. Zawody sportowe dla klas od 1 do 8 polegały na rywalizacji w trzech grupach. Klasy 1-3 oraz 4-7 konkurowały w następujących dyscyplinach sportowych: 

„Budowanie bałwana”

„Wyścigi sań Mikołaja”

„Skoki w workach”

„Rzut śnieżkami do celu”

„Przeciąganie liny”.

W młodszej grupie najlepsi okazali się uczniowie klasy trzeciej, natomiast w grupie starszej (klasy 4-7) triumfowała klasa 5.

Dla najstarszej młodzieży uczącej się w naszej szkole w ramach rywalizacji został przeprowadzony pokazowy mecz koszykówki pomiędzy klasami 8a i 8b. Po godzinie gry zwycięzcami okazali się reprezentanci klasy 8a pokonując kolegów z równoległej klasy 32:26.

Każdy z uczniów w tym dniu otrzymał słodki upominek, a także mógł przeżyć namiastkę emocji sportowych podczas kibicowania oraz udziału w sportowym współzawodnictwie.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content