27 września bieżącego roku uczniowie klasy VIII udali się do Katowic na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, na którym to uczestniczyli w wykładach z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”. Tematy, które w tegorocznej edycji były omawiane to „Bezcenna energia” oraz „Na fali”. Na wykładzie dotyczącym energii, prowadzonym, przez bardzo energetycznego Pana, uczniowie dowiedzieli się gdzie w życiu codziennym spotykamy się z energią, jak możemy ją wykorzystać, w jakich aspektach życia codziennego nam pomaga. Pokazy z tematu fale, które na co dzień kojarzą nam się z falami na morzu, udowodniły, że dzięki nim min. możemy słuchać radia, obejrzeć program w TV, porozmawiać przez telefon oraz zachwycać się pięknem krajobrazu.
Zajęcia na Uniwersytecie były prowadzone w bardzo ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób. Osoby chętne mogły brać czynny udział w doświadczeń i pokazach – śmiałków nie brakowało.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content