Podsumowanie programu czytelniczego “Podróże z misiem”

W roku szkolnym 2021/2022 w klasie I oraz II realizowany był program czytelniczy „Podróże z misiem”. Istotą programu były odwiedziny misia Krzysia w domach uczniów w trakcie weekendu. W każdy piątek odbywało się losowanie, w wyniku którego wyłaniane było dziecko, które zabierało ze sobą pluszową maskotkę do domu. Podczas pobytu misia w domu, dzieci (samodzielnie lub wspólnie z rodzicami) czytały misiowi wybraną lekturę, a następnie w „Dzienniczku podróży” zapisywały autora i tytuł przeczytanej książki oraz wykonywały ilustrację.

Istotnym jest fakt, iż oprócz wspólnego czytania należało wraz z misiem zwiedzić najbliższą okolicę, by lepiej poznać środowisko lokalne. W każdy poniedziałek po przyniesieniu pluszaka do szkoły uczeń, który spędził z nim weekend, opowiadał o minionych w trakcie wspólnego czasu wydarzeniach, po czym czytał pozostałym uczniom w klasie relację z pobytu misia w domu.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w realizacji programu, nie mogły się doczekać losowania i usłyszenia swojego imienia i nazwiska jako osób, u których zagości Miś Krzyś. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się w równie szerokim składzie😊.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content