Gratulujemy laureatom konkursów!

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

8 kwietnia w Jasienicy na Drzewiarzu odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.  Nasza szkołę reprezentowało 6 uczniów. W trakcie konkursu zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej, ale też historii ruchu strażackiego oraz ogólną wiedzą na temat bezpieczeństwa. W młodszej kategorii wiekowej uczeń klasy czwartej Dawid Herda indywidualnie zdobył III miejsce.

Gratulujemy!!!

/Opiekun: R. Pietroszek/

Charytatywny Konkrus Ekologiczny "Ecokonkurs"

W maju nasza szkoła wzięła udział w charytatywnym konkursie ekologicznym „Ecokonkurs” organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polegał na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która zostanie poddana recyklingowi. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę. Udało nam się zebrać prawie 200 kg tekstyliów. Każdy kilogram to złotówka na fundusz, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe  Dzieciństwo. Wszyscy uczestnicy konkursu w zamian za przyniesioną odzież zostali nagrodzeni żonkilem. Dziękujemy!

/Opiekun: M. Białek/

Konkurs "Drugie życie śmieci"

W maju w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczno-techniczny związany z ochroną środowiska pt. „Drugie życie śmieci”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III oraz dzieci z przedszkola  i zerówki.

Głównym zadaniem konkursowym było wykonanie prac przestrzennych z wykorzystaniem surowców wtórnych, pokazując możliwość ich powtórnego zastosowania w kreatywny sposób. Konkurs propagował działania proekologiczne wśród dzieci, zwiększenie wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów, popularyzowanie dobrych nawyków dbałości o czystość w swojej wsi  i najbliższym otoczeniu. Dzieci poprzez własne działania, prowadzące do stworzenia ozdobnych lub użytkowych przedmiotów z surowców wtórnych, poznawały znaczenie słowa recykling. Konkurs rozwijał u uczniów kreatywność oraz zdolności twórcze. Ukazał, jak można powtórnie wykorzystać odpady i nadać im „drugie życie” .

Nagrodzeni uczniowie:

Klasy I-III

I miejsce – Leon Sawiak

II miejsce – Miłosz Kocoń

III miejsce – Liliana Bednarek, Aleksandra Dziadek

Zerówka

I miejsce – Jakub Panasiak 

II miejsce – Magdalena Białek

III miejsce – Gabriel Holisz, Kajetan Holisz

Maluchy

I miejsce – Jan Herda

II miejsce – Zuzanna Krupa

III miejsce- Adam Dziadek, Wojciech Krupa

Gratulujemy!

 

/Organizatorzy: M. Białek, G. Borowska/

XXV Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej
"Jonasz" 2021/22

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Główną ideą konkursu jest poznawanie Słowa Bożego, rozumienie tekstu biblijnego i zachęta, aby zgodnie z tym słowem żyć. Obowiązującą lekturą Pisma Świętego do tegorocznej edycji była Ewangelia wg. św. Marka. Trzy uczennice klasy 8 – Julia Holisz, Alicja Kropka, Marta Wątroba dotarły do etapu finałowego. Ostatecznie Marta Wątroba zdobyła II miejsce w swojej grupie wiekowej – klasy 7 i 8.

Gratulujemy!!!

/Opiekun: M. Białek/

Konkurs „Zdrowa kanapka”

W ramach projektu „Jedz zdrowo” w naszej placówce został ogłoszony konkurs na „Zdrowa Kanapkę”. 9 czerwca kanapki zostały wystawione na szkolnym korytarzu, gdzie Samorząd Uczniowski w trakcie głosowania wizualnie wybrał najzdrowszą kanapkę. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a zwycięzcą okazał się Adrian Pietrzyk.

Gratulacje!!!

/Organizatorzy: O. Sokulska, R. Pietroszek/

Konkurs fotograficzny

W czerwcu w naszej placówce został zorganizowany konkurs fotograficzny pt. „Moje zwierzątko”.  Wzięło w nim udział 17 uczestników klas I-VIII. Zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas pikniku rodzinnego zorganizowano wystawę oraz głosowanie na najlepsze ujęcie zwierzaka.

Wyniki konkursu:

  1. Jakub Pietraszko, Patryk Bogusz
  2. Szymon Dyczek
  3. Gabriela Budny

Gratulujemy!!!

/Organizatorzy: M. Krehut-Skoczylas, R. Pietroszek/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content