Warsztaty w restauracji „Kredensik”

3, 2, 1, 0… START !

To już dzisiaj, nasza długo oczekiwana wycieczka! Zapowiada się wspaniały dzień, bo właśnie wyruszamy do Restauracji „Kredensik” w Zabrzegu, gdzie oprócz pobytu w urokliwym miejscu nauczymy się robić pizzę, którą – wyjętą prosto z pieca – ze smakiem zjemy (oczywiście uważając, żeby się nie poparzyć).

W naszym busie panuje raban i wesoła atmosfera, bo gdzie i kiedy najlepiej się rozmawia? – podczas wspólnej podróży!

Po przybyciu na miejsce grzecznie przywitaliśmy się z właścicielami oraz pracownikami lokalu, umyliśmy ręce i wyruszyliśmy na zwiedzanie kuchni w której – krok po kroku – poznaliśmy tajniki robienia ciasta na pizzę oraz pysznego, pomidorowego sosu. Każdy składnik ciasta i sosu był kolejno dodawany i mieszany naszymi rękoma! Nareszcie nadszedł czas na to, aby własnoręcznie uformować ciasto, posmarować je sosem, skomponować dodatki i – co najtrudniejsze – cierpliwie czekać aż pizza się upiecze. Cierpliwość się opłaciła, bo pizza była wyśmienita!

Szczęśliwi oraz najedzeni wróciliśmy do szkoły, cały czas myśląc i rozmawiając o tym wspaniałym dniu. Dziękujemy!

Uczniowie klasy 1 i 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content