Finał projektu edukacyjnego „Rotmistrz Pilecki”

Prezentacja Filmu dokumentalnego przygotowanego przez klasę 8 wraz z nauczycielem historii Panem Michałem Sobikiem.

15 czerwca 2022 r. w Iłowieckiej strażnicy odbył się finał projektu „Rotmistrz Pilecki”, którego organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy. Film przygotowali uczniowie klas 8 z naszej szkoły.
Projekt realizowany był od początku roku szkolnego. Skierowany głównie do młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych. Polegał na samodzielnym gromadzeniu danych i przeszukiwaniu źródeł biograficznych, dotyczących życia jednego z największych patriotów ostatnich lat. Bohaterstwo jego postaci  odkrywane jest na nowo dopiero w ramach lekcji współczesnej historii. Wynikiem prac badawczych naszych uczniów, był nakręcony film o historii i biografii Rotmistrza Witolda Pileckiego.
W trakcie finału i pokazu filmowego zaproszono reprezentacje i delegacje uczniów poszczególnych szkół, Wójta gminy Jasienica Janusza Pierzyny, przedstawicieli radnych gminy Jasienica, Panią Dyrektor GOSiP – u Panią Urszulę Bujok, Dyrektorów Szkół Gminy Jasienica oraz nauczycieli historii.
Jak określili goście zaproszeni, film był nakręcony na wysokim poziomie, starannie dobierano fakty oraz scenerię w której kręcono poszczególne ujęcia.  Uczniowie kręcili go w Warszawie w miejscach faktycznych akcji oraz w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Goście gratulowaniu uczniom naszej szkoły oraz nauczycielowi historii Panu Michałowi Sobikowi, ogromnego wysiłku i poświęcenia.

Po prezentacji pracy naszych uczniów miała miejsce dyskusja panelowa o  wartościach oraz o tym jak widzimy współczesny patriotyzm. Zaproponowano, aby projekt miał charakter cykliczny i zaproszono do organizacji podobnych wydarzeń wszystkie szkoły naszej gminy.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content