Gra miejska „Tajemnice Cieszyna”

W dniu 17 maja br. uczniowie klasy 6 ZSP w Iłownicy wybrali się do Cieszyna, by wziąć udział w grze miejskiej „Tajemnice Cieszyna”, przygotowanej przez nauczyciela historii – pana Michała Sobika. Celem gry było zapoznanie uczniów z wyjątkowymi zabytkami miasta oraz rozwijanie kreatywności naszych podopiecznych.

 

Po przybyciu na miejsce, na uczestników czekały zaskakujące zadania. Jednym z nich było nagranie krótkiego filmu, reklamującego miasto i jego największe atrakcje. Można było również wykazać się zdolnościami literackimi, pisząc opowiadanie, którego treść związana była z  historią Baszty na Wzgórzu Zamkowym. Uczniowie musieli także opowiedzieć legendę związaną z powstaniem miasta Cieszyna, wykazać się spostrzegawczością i zdobyć informacje w teatrze lub rozwiązać quiz. Grupy przemieszczały się pomiędzy punktami za pomocą aplikacji „Actionbound”, w której umieszczone były zadania. Była to dla nich spora atrakcja.

Gra zakończyła się spotkaniem wszystkich uczestników w pizzerii, przy gorącej herbacie, ponieważ aura w tym dniu nas nie rozpieszczała. Z pochmurnego nieba nieprzerwanie padał deszcz, co uniemożliwiło nam podziwianie niezwykłych uroków Cieszyna, ale klimat miasta udzielił się wszystkim i z pewnością jeszcze wrócimy do tego miejsca, ponieważ „Cieszyn robi wrażenie”.

Możliwość komentowania została wyłączona.
Skip to content